Ev Alarm Sistemleri Nedir?

Evlerinizi hırsızdan korumak için öncelikli yapmanız gereken şey, iyi bir kilit sistemine sahip olmanızdır. Ancak bunun hırsızlardan korunmak için yapılması gereken tek şey olmadığının da bilinmesi icap eder. Çünkü her kilit sisteminin zayıf noktaları vardır ve hırsızların bu konuda uzman olduklarını ifade edebiliriz. Dolayısıyla ek tedbirler alarak evinizdeki eşyaları korumak ve maddi bir kayba uğramamak adına ev alarm sistemlerinden faydalanmanız gerekir.

Ev alarm sistemi nedir?

Desi evlerin hırsızlardan korunmasını sağlayacak ve yüksek caydırıcılık özelliklerine sahip, ek olarak haberleşme modülüne sahip alarm ürünleridir. Ülkemizde yüzde yüz yerli üretim yapan Desi Alarm, ev ve işyeri alarm sistemleri üzerinde profesyonel çözümler üreten ve tüm Türkiye’ye ürünlerinin kalitesini ispatlamış markalardan birisidir. Farklı türde alarmlar üreterek müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi çözümleri sunan şirket, ev alarm sistemlerinde gösterdiği başarı sayesinde en çok tercih edilen marka olmuştur.

Desi Alarm, kablosuz ev alarm sistemleri sayesinde evlerinizin dekoratif yapısını bozmayacak alarm çözümleri sunuyor. Böylece hem evinizin güvenliği sağlanmış oluyor hem de dekorasyonunda herhangi bir bozulma meydana gelmiyor. Kablosuz alarm sistemlerinin tek bir dezavantajı vardır. O da, pillerinin belli bir zamandan sonra yenilenmesi ihtiyacıdır. Alarm sistemi, enerjisini tamamen lion piller üzerinden alır. Pillerin zayıflaması veya bitmesi halinde kesinlikle değiştirilmesi güvenlik için elzem teşkil eder.

Desi ev alarm çözümleri içerisinde kablolu modeller de yer alıyor. Bu modellerin pil değişikliği gibi ihtiyaçları söz konusu değildir. Evlerindeki eşyaların çok pahalı ve değerli olduğunu düşünenler için kablolu alarm sistemlerinin tercih edilmesi daha isabetli bir karardır. Kablolu sistemler, herhangi bir kesintiye uğramaksızın çalışabilir. Ancak kablosuz modellerin pili tükendiğinde sistem devre dışı kalır. Bunun fark edilmemesi halinde ise, hırsızlık girişimlerinden korunabilmek mümkün olmaz. Dolayısıyla eviniz için alarm sistemi seçmeden önce mutlaka bir uzmana danışılması gerekir. Desi Alarm, ev veya işyeriniz için en uygun alarm sistemlerinin hangisi olacağına dair tavsiye sunmaktadır.